Wycieczki krajowe dla turystów indywidualnych na 2020 r.

25-26.04.2020  KRAKÓW

6.00 – wyjazd z Lublina (Plac Zamkowy), przejazd do Krakowa.
Kraków – zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – zabytkowe wnętrza, takie jak Libraria (biblioteka), Stuba Communis (dawna jadalnia), skarbiec, pokoje profesorskie, Aula (zawierająca cenny zbiór malarstwa), reprezentacyjna klatka schodowa ozdobiona francuskimi makatami księcia dé Crequi z XVII w. Również przez cały czas dostępna jest wystawa interaktywna pt. „Nauki dawne i niedawne”.
Krótki spacer z przewodnikiem po Starówce.
Przejazd do Fabryki Schindlera i zwiedzanie – wystawa „Kraków – czas okupacji 1939–1945” mieści się w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera. Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Obiadokolacja i nocleg w centrum Krakowa.
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Czartoryskich – jedno z najstarszych muzeów w Polsce, otwarte w 1878 r. Jego początki sięgają 1801 r. i zbiorów księżnej Izabeli Czartoryskiej, prezentowanych w jej puławskim muzeum. Z końcem XIX w. zbiory przeniesiono do Krakowa. Jest tu najcenniejsza w Polsce i jedna z najcenniejszych kolekcji sztuki w Europie. Na wystawie znalazły się nie tylko arcydzieła światowego malarstwa jak Dama z gronostajem Leonarda da Vinci czy Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta van Rijna, ale także dzieła z dziedziny malarstwa, rzeźby, rzemiosła, militariów czy sztuki użytkowej. To także ogromny zbiór pamiątek prezentujących historię Polski.
Przejazd na Podgórze i objazd z przewodnikiem wokół jednego z najpiękniejszych kościołów neogotyckich w Polsce – kościoła św. Józefa.
Obiad. Przejazd do Lublina. Przyjazd do Lublina ok. 20.00.

Cena: 365,-zł + 65,-zł bilety wstępu

Dodaj komentarz