Wycieczki krajowe dla turystów indywidualnych na 2022 r.

Proszę o wcześniejsze decyzje dotyczące udziału w poniższych wycieczkach zarówno jednodniowych jak i kilkudniowych ze względów organizacyjnych jak i konieczności wpłat zaliczek w hotelach. W kalkulacjach ceny autokarów i biletów wstępu liczone były wg cen obowiązujących w lutym 2022. Jeżeli ceny te wzrosną mogą wzrosnąć ceny wycieczek.

26.11.22 WARSZAWA
7.30 wyjazd z Lublina (Pl. Zamkowy), WarszawaZamek Królewski wystawa „Sentymentalny reporter” obrazy Jana Piotra Norblina. Z wykształcenia batalista, z zamiłowania rembrandtysta, z powołania dworsko-sielankowy dekorator. Uważany za ojca polskiego malarstwa rodzajowego i jednego z czołowych artystów epoki stanisławowskiej. Choć Jan Piotr Norblin był Francuzem, to właśnie nad Wisłą w pełni rozwinął skrzydła swojego talentu. Jego prace do dziś oczarowują wirtuozerią i lekkością kreski oraz pełnym wdzięku kolorytem. Stanowią przy tym cenne źródło wiedzy na temat wydarzeń politycznych i życia codziennego różnych warstw społecznych w Rzeczypospolitej drugiej połowy XVIII w.
Wystawa „W 300 rocznicę urodzin malarza” Bernardo Belletto – znajdą się na niej dzieła Bernarda Bellotta między innymi z National Gallery i British Museum w Londynie, Kunsthistorisches Museum w Wiedniu, J.P. Getty Museum w Los Angeles, Fitzwilliam Museum w Cambridge, Manchester Gallery of Art, Museo Capodimonte w Neapolu, Pinacoteca del Castello Sforzesco w Mediolanie, Musei Reali w Turynie oraz Gemäldegalerie Alte Meister w Dreźnie.
Na wystawie znajdą się obrazy, grafiki i rysunki najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych okresów twórczości Canaletta. Pierwszą ich część stanowią prace z czasu młodości spędzonej w Wenecji i z okresu podróży do innych miast włoskich: Florencji, Mediolanu, Rzymu, Werony. Druga poświęcona jest pobytowi artysty w Dreźnie, gdzie pracował dla dworu Wettinów ponad dwadzieścia lat. Ostatni okres życia i twórczości malarza przypadł na Warszawę, gdzie artysta pracował dla króla Stanisława Augusta i przedstawicieli arystokracji. W Zamku Królewskim w Warszawie, w sali zaprojektowanej na zamówienie polskiego króla, do dzisiaj można podziwiać zespół 22 wedut Warszawy i okolic, stanowiący największą istniejącą serię obrazów Bellotta.
Muzeum Narodowe – wystawa „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880–1910” przygotowana we współpracy z Göteborgs konstmuseum. Jej efektem jest pierwsza w tej części Europy przekrojowa wystawa sztuki nordyckiej przełomu XIX i XX w.
Narracja wystawy jest skoncentrowana wokół kilku zagadnień charakterystycznych dla sztuki północy, takich jak: natura i związane z nią ludzkie życie i praca, dom i rodzina, mity i legendy narodowe, pejzaż symboliczny oraz „wnętrze” człowieka. Przedstawione zostaną również dwa zjawiska z pogranicza kultury artystycznej i życia społecznego: działalność kobiet malarek i kolonii artystów w Skagen.
Na wystawie zobaczymy dzieła najistotniejszych twórców ze Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii, które przybliżą polskiej publiczności historię i kulturę tych krajów. Pokaz zostanie wzbogacony o wybrane obrazy polskich artystów tego czasu, by zwrócić uwagę na zaskakujące podobieństwa między malarstwem polskim i nordyckim w zakresie tematyki, konwencji przedstawiania i źródeł inspiracji. Przyjazd do Lublina ok. 19.30.
Cena: 205,-zł

B.T. EL-TUR Lublin, tel. 603 40 40 64, e-mail: info@el-tur.pl, www.el-tur.pl

Informacje dla klientów:

 1. Cena zawiera: przejazd autokarem lub mikrobusem, obsługę pilota, przewodnika, ubezpieczenie
  NNW (w wyjazdach zagranicznych dodatkowo KL, bagaż), składkę na Turystyczny Fundusz
  Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy, w wycieczkach kilkudniowych dodatkowo
  śniadania, obiadokolacje, noclegi w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami (wg programu).
 2. Cena nie zawiera biletów wstępu w przypadku wycieczek krajowych i zagranicznych – płatne
  w biurze w przypadku biletów w złotówkach, w innych walutach pobiera pilot w dniu rozpoczęcia
  wycieczki. W cenę biletów wliczone są koszty usług lokalnych przewodników.
 3. Przy zapisie wpłata zaliczki 30% wartości imprezy.
 4. Godziny przyjazdu podane są orientacyjnie.
 5. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 6. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen imprezy w przypadku wzrostu cen:
  np. transportu – paliw, podatków oraz kursów walut, nie później jednak niż na 21 dni przed
  rozpoczęciem imprezy.
  WIĘCEJ INFORMACJI O PRAWACH I OBOWIĄZKACH PODRÓŻNEGO NA STRONIE BIURA

2 myśli na temat “Wycieczki krajowe dla turystów indywidualnych na 2022 r.

 1. Życzę wielu zrealizowanych wycieczek w 2022 roku. ?Romana C
  Ps. Pani Elu gdyby Pani mogła uwzględnić w planach na 2022 wycieczkę Toruń – Bydgoszcz. Parę osób z ktorymi rozmawiałam jest żywo zainteresowana.
  Dużo szczęścia w Nowym roku ?pozdrawiam

 2. Bardzo ciekawy program – gratuluję. Wiele rzeczy i miejsc które mnie interesują. Tylko czy inne wydarzenia i okoliczności pozwolą mi w realizacji.

Dodaj komentarz