Wycieczki krajowe dla turystów indywidualnych na 2021 r.

W poniższych wycieczkach przy braku możliwości zwiedzania grupowego np. w muzeach – będzie zwiedzanie indywidualne. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie bo nie wszystkie muzea podały cennik na 2021 r. w momencie kalkulacji wycieczek. W wielu wyjazdach zaproponowaliśmy spacery lub dłuższe przejścia piesze po terenach pięknych krajobrazowo. Dlatego też proszę o dokładne zapoznanie się z programami.

6.11.21 OPATOWSKIE KORZENIE W. GOMBROWICZA + WAROWNE KOŚCIOŁY I CMENTARZE
7.30 – wyjazd z Lublina (Pl. Zamkowy); PRZYBYSŁAWICE – cmentarz z grobami rodziny Gombrowiczów; JAKUBOWICE – miejsce po dawnym dworze Jana Onufrego Gombrowicza (ojca Witolda), który gospodarzył tu po wygnaniu z Litwy; WOJCIECHOWICE – murowany kościół pw. św. Wojciecha z 1362 r., a w nim m.in. freski malowane przez Wojciecha Gersona; GIERCZYCE – drewniany kościół z XVIII w., wewnątrz cenne wyposażenie inspirowane warsztatem lwowskiej szkoły snycerstwa w duchu rokoka; OPATÓW – skwer z popiersiem Witolda Gombrowicza, romańska kolegiata św. Marcina; PTKANÓW – warowny kościół św. Idziego (XIV/XV w.), z solidnymi ścianami z kamiennych ciosów, obronną dzwonnicą (relikty romańskie) i murem okalającym przykościelny cmentarz w którym znajdują się otwory dla obrony bronią palną; MAŁOSZYCE – miejsce urodzin i pomnik Witolda Gombrowicza; WSZECHŚWIĘTE – obronny kościół pw. Wszystkich Świętych (XV w.) w którym ochrzczono Witolda Gombrowicza; BODZECHÓW – drewniany kościół św. Zofii wybudowany z fundacji Anieli Kotkowskiej i Jana Gombrowicza, pozostałości po fabryce żelaza Ignacego Kotkowskiego – dziadka Witolda, kolumna „bociania”; OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI- DENKÓW – rynek denkowski, barokowy kościół św. Stanisława – miejsce ślubu rodziców Witolda – Jana Onufrego i Marceli Antoniny z Kotkowskich, cmentarz parafialny z kaplicą Kotkowskich; przyjazd do Lublina ok. 19.30.
Cena: 100,-zł

20.11.21 ZAKOŃCZENIE SEZONU: ZIEMIA STĘŻYCKA I MUZEUM SIŁ POWIETRZNYCH
7.00 – wyjazd z Lublina (Pl. Zamkowy); KOŚMIN – dwór Kossaków z 1911 r. położony tuż przy silnie meandrującym korycie rzeki Wieprz, nowy most na rzece Wieprz w ciągu drogi ekspresowej S-17 im. Zofii Kossak, wielkiej pisarki i najwybitniejszej mieszkanki Kośmina. Izba pamięci pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej, która urodziła się 10.08.1889 r. w Kośminie gdzie spędziła pierwszych 20 lat swojego życia. Mieszkała tutaj w dworku, który wybudował jej ojciec, Tadeusz Kossak, brat bliźniak Wojciecha, słynnego malarza batalisty. Na ścianach w salonie głównym odsłonięto spod tynku malowidła autorstwa prawdopodobnie samego Wojciecha Kossaka. To scena, nawiązująca przypuszczalnie do tematu powstania styczniowego z 1863 r. PIOTRÓWEK – pomnik oraz krzyż upamiętniające miejsce w którym zginął tragicznie mjr Marian Bernaciak „Orlik” – żołnierz AK i WiN; DĘBLIN – Muzeum Sił Powietrznych – wystawa historii powstania oraz dziejów polskiego lotnictwa wojskowego, wystawa plenerowa przedstawiająca niemal setkę statków powietrznych m.in. myśliwskie MiG-i, bojowe śmigłowce (w tym potężny Mi-6) oraz prezydencki samolot Jak-40; BOBROWNIKI – renesansowy kościół Nawiedzenia NMP (XVII w.); OLESIN – klasycystyczny pałac Potockich (k. XVIII w., przebudowany w 1922 r.) wzniesiony wg proj. Stanisława Kostki Potockiego i Christiana Piotra Aignera, od frontu posiada 4-kolumnowy portyk i kamienne rzeźby lwów, otaczają go pozostałości parku angielskiego oraz stawy. Jednym z zarządców majątku Olesin był Władysław Jaruzelski, tu w pałacu na świat w 1923 r. przyszedł jego syn Wojciech. MARKUSZÓW – cmentarz parafialny (nagrobki znanych markuszowian: poety Jana Pocka, księdza Feliksa Troszczyńskiego, Wadi Guzmana – ostatniego Żyda z Markuszowa, żołnierzy poległych z niemieckim okupantem), kościół szpitalny Świętego Ducha którego architektura wzorowana jest na kazimierskiej farze, kapliczka z 1608 r. (jedna z najstarszych w województwie), jeżeli warunki epidemiologiczne pozwolą – biesiada i konkurs krajoznawczy na zakończenie sezonu. Przyjazd do Lublina ok. 18.00-18.30.
Cena: 140,-zł

27.11.21 FABRYKA OZDÓB CHOINKOWYCH NOWA DĘBA

8.30 – wyjazd z Lublina (Plac Marii Curie-Skłodowskiej przy bibliotece),
11.00 – Nowa Dęba – wizyta w Fabryce Ozdób Choinkowych – pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej; tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek, setki niesamowitych eksponatów w galeriach, stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok. Poznanie procesu produkcyjnego z możliwością zakupów i własnoręcznego ozdobienia bombki.
Za dodatkową opłatą 12,-zł można zamówić bombkę z imieniem, która może być pamiątką lub wspaniałym prezentem na Mikołaja lub pod choinkę.
13.30 – obiad w pięknej, drewnianej „Karczmie Jorgula” w Nowej Dębie,
14.30 – wyjazd do Lublina, przyjazd do Lublina ok. 17.00

Cena: 120,-zl/os przy 30 osobach płacących

 • obiad dla dziecka 28,-zł/os lub obiad dla dorosłych 40,-zł/os

B.T. EL-TUR Lublin, tel. 603 40 40 64, e-mail: info@el-tur.pl, www.el-tur.pl

Informacje dla klientów:

 1. Cena zawiera: przejazd autokarem lub mikrobusem, obsługę pilota, przewodnika, ubezpieczenie
  NNW (w wyjazdach zagranicznych dodatkowo KL, bagaż), składkę na Turystyczny Fundusz
  Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy, w wycieczkach kilkudniowych dodatkowo
  śniadania, obiadokolacje, noclegi w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami (wg programu).
 2. Cena nie zawiera biletów wstępu w przypadku wycieczek krajowych i zagranicznych – płatne
  w biurze w przypadku biletów w złotówkach, w innych walutach pobiera pilot w dniu rozpoczęcia
  wycieczki. W cenę biletów wliczone są koszty usług lokalnych przewodników.
 3. Przy zapisie wpłata zaliczki 30% wartości imprezy.
 4. Godziny przyjazdu podane są orientacyjnie.
 5. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 6. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany cen imprezy w przypadku wzrostu cen:
  np. transportu – paliw, podatków oraz kursów walut, nie później jednak niż na 21 dni przed
  rozpoczęciem imprezy.
  WIĘCEJ INFORMACJI O PRAWACH I OBOWIĄZKACH PODRÓŻNEGO NA STRONIE BIURA

Dodaj komentarz